Kam reikalingas energetinis auditas?

Šilti ir tinkamai pastatyti namai yra ne vieno pirkėjo bei statytojo tikslas. Tam, kad būtų galima nustatyti ar energijos sąnaudos yra tinkamos, atliekamas energetinis auditas. Jo tikslas įvertinti pastato būklę ir jei ji netinkama, parinkti priemones, kurios leis sumažinti energijos sąnaudas.

Tokio audito metu nustatomi šilumos nuostoliai, kurie galimi per pastato sienas, stogą, langus ir kitus atitvarus. Tuomet siūlomos priemonės, kurios leis sumažinti metinį energijos suvartojimą ir poreikį karšto vandens ruošimui. Kiekvienu atveju, kuomet kalbama apie naujus pastatus, reikia, kad statybu darbai būtų atliekami pagal reikalavimus. Tuomet nereikės imtis priemonių, kurios reikalingos energetiniam efektyvumui užtikrinti jau po statybų darbų.

AuditasEnergetinio audito darbų etapai yra skirstomi į dalis. Pirmiausiai atliekamas įvairių su objektu susijusių duomenų rinkimas ir energetinių parametrų matavimas. Po to vyksta šalto vandens ir energijos sąnaudų bei išlaidų analizė. Taip pat sudaromas tokių sąnaudų balansas. Sekantis energetinio audito etapas – šilumos energijos faktinių sąnaudų, kurios tenka patalpų šildymui skaičiavimas nustatytam šildymo sezonui. Po to seka galimų priemonių leidžiančių sutaupyti energiją ir vandenį nustatymas. Tuo energetinis auditas dar nesibaigia. Reikia sudaryti balansą skirtą pastato šilumos energijos sąnaudoms nustatyti. Taip pat atlikti įvertinimą, kuris skirtas energijos ir šalto vandens taupymo priemonių efektyvumui nustatyti. Viskas baigiasi atliekant audito ataskaitą.

Šiuo metu statybu darbai atliekami įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose. Nauji namai ir butai dygsta lyg rudenį grybai po lietaus. Statybų sektorius kelerius metus išgyvena tikrai gerus laikus. Tai susiję su ekonomikos atsigavimu ir augimu. Statant ar renovuojant pastatus reikia tiek daug visko išmanyti.

Ar žinote, kam reikalingas energetinis auditas? Jis atliekamas tuomet, kai reikia renovuoti pastatus arba siekiama gauti finansinę paramą iš mūsų šalies ar Europos Sąjungos fondų. Verta paminėti, kad audito darbai atliekami tiek gyvenamiesiems, tiek ir viešiesiems pastatams. Vis dažniau šiomis paslaugomis pasinaudoja ir tie, kurie nori patys sužinoti ar pastatas atitinka keliamus reikalavimus. Tai gali būti statybų įmonės interesas arba pastato pirkėjo noras įsitikinti, kad viskas yra tvarkoje su perkamu nekilnojamuoju turtu.

Dabar statybu darbai turi būti atliekami taip, kaip priklauso pagal nustatytas normas ir įstatymus. Tai labai svarbu norint išvengti daugybės nesklandumų ir blogai atliktų darbų ateityje. Tik šiltas ir energetiškai efektyvus pastatas gali vadintis tinkamai pastatytu. Tai labai svarbu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *