Kam reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas?

Energetinio naudingumo sertifikatas bus reikalingas tuo atveju, kuomet bus planuojama parduoti arba išnuomoti būstą – nuo praeitų metų šis formalumas tapo privalomu, taigi, nebėra jokio pasirinkimo, ar atlikti reikalingus skaičiavimus, kad būtų nustatyta energetinio naudingumo klasė.

energetinio naudingumo sertifikatasKartais yra manoma, kad tai yra dar vienas nereikalingas formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa – šis dokumentas yra vienintelis, galintis parodyti, ar būstas yra ekonomiškas, tai tai gali būti naudinga tiek būsto savininkams, tiek ir potencialiems būsto pirkėjams arba nuomininkams. Paprastai norima, kad būstas būtų kuo ekonomiškesnis, o tuo atveju, jei yra įrodoma, kad būsto energetinio naudingumo klasė yra gana aukšta, tikėtina, kad klientai sutiks mokėti didesnę kainą įsigydami būstą ar nusprendus nuomotis.

Norint, kad būtų išduotas šis sertifikatas, pirmiausia reikės kreiptis į įmonę, kuri teikia tokias paslaugas. Paprastai šios įmonės teikia ir kitokias paslaugas, ir į jas galima kreiptis tuo atveju, jei yra reikalingi namo pridavimo dokumentai, statybų užbaigimas ir t.t. Jums tereikia susisiekti su šių paslaugų tiekėjais ir susitarti, kad būtų atlikti reikalingi skaičiavimai.

Išduotas sertifikatas galioja 10 metų, tad tuo atveju, jei jau praėjo šis laikotarpis po paskutinių skaičiavimų, svarbu pasirūpinti, kad visa tai būtų atliekama iš naujo.

Kartais nerimaujama, kad šis formalumas gali kainuoti pernelyg brangiai, tačiau dėl to baimintis tikrai nereikėtų – kaina yra iš tiesų prieinama, tad tai gali sau leisti kiekvienas. Be to, tuo atveju, jei bus nustatyta gana aukšta energetinio naudingumo klasė, bus galima būstą išnuomoti ar parduoti savininkui dar palankesne kaina. Tuo atveju, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, specialistai tikrai galės patarti, ką daryti, kad būtų galima padidinti energetinį naudingumą, taigi, tai iš tiesų naudinga kiekvienu atveju.

Jei jums yra reikalingas šis sertifikatas, tereikia kreiptis į įmones, kurios gali padėti tai atlikti. Tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad viskas bus atlikta tinkamai, o tuomet, jei bus nustatyta aukšta energetinio naudingumo klasė, būsto kaina galės šoktelti į viršų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *