Kaip tinkamai prižiūrėti padangas?

Daugeliui vyrų jų mašina yra didžiausias gyvenimo džiaugsmas ir lobis. Rodos, jomis norisi rūpintis kur kas labiau nei savo antrosiomis pusėmis. Jei žmonai nupirkti naują apyrankę tikrai nešautų į galvą, tai mašinai naujas padangas – visiškai realus noras. Tiesa, nupirkus reikia jas labai atidžiai prižiūrėti, kadangi kaina nėra maža, o tinkamas rūpestis tikrai prailgins jų gyvenimo kokybę. Reguliari padangų priežiūra padės jas išlaikyti funkcionalias iki tol, kol gali tekti keisti dėl visiškai kitų veiksnių. Išvažinėkite žiemos sezoną, tuomet pasikeiskite padangas į vasarines, o praėjus šiltiems orams, pastarąsias vėl pakeiskite į tas pačias žiemines. Taip pavyks sutaupyti nemažai pinigėlių. Padangos tai mašinos dalis, kurios reikalauja atitinkamos priežiūros.

padangosMes pateikiame praktiškus patarimus, kurie padės padangas išlaikyti kuo ilgiau funkcionales.

  • Jei perkate padangas padėvėtose vietose, mašinų turguose ar panašiai, pažiūrėkite, kad jos nebūtų pažeistos. Labai dažnai pasitaiko prekeivių, kurie taip sukčiaudami, t.y. pardavinėdami jau sugadintas padangas, siekia užsidirbti pinigėlių. Nebijokite apžiūrėti net ir naujų, tų, kurias norite įsigyti salone. Net ir tokiu atveju pasitaiko brokų.
  • Labai svarbu padangas keisti priklausomai nuo sezono. Aišku, to reikalauja įstatymai, o juolab, įvertindami savo saugumą privalote atsižvelgti į Lietuvos klimatą ir jo teikiamas sąlygas. Tačiau ne tinkamu metu važinėdami su konkrečiomis padangomis jūs jas dėvite nepalyginamai daugiau nei įprastai. Taip greičiau teks pakeisti.
  • Pasirūpinkite, kad jūsų padangos būtų gerai subalansuotos. Netinkamai priveržtos taip pat greičiau dėvisi ar net visiškai deformuojasi. Vidutiniškai padangas reikia keisti kas 6 000 km. Tačiau jei jų pridėjimas bus prastas – tikrai teks kur kas dažniau.
  • Padangos, kuriose yra mažas slėgis, greičiau dėvisi, tad labai svarbu pastarąjį profilaktiškai tikrinti. Tai galite dažniausiai padaryti visiškai nemokamai bet kurioje degalinėje. Tuo pačiu, tinkamas slėgis užtikrins mažesnes kuro sąnaudas. Amerikos mokslininkai ištyrė, kad mažas dangų slėnis labai dažna avarijų priežastis.

Kaip supratote iš straipsnio, netinkamai prižiūrimos padangos tai ne tik reali grėsmė, kad jums teks pirkti naujas, taigi, nukentėsite finansiškai, tačiau tuo pačiu ir galite fiziškai. Labai dažnai padangos sprogsta netinkamai jas prižiūrint. To rezultatas – įvairios auto katastrofos.

Kuomet galite sutaupyti nemažą pinigų sumą – kvaila būtų nepasinaudoti galimybe to padaryti. Juk lietuviai gana taupūs žmonės. Na, o ir mašinas išties mes labai mylime, tad turėtume pagalvoti ir apie labai atidžią jų priežiūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *