Kaip atliekami geodeziniai matavimai?

Nekilnojamasis turtas skirstomas dalimis. Kiekvienas savininkas turi tiek sklypo, kiek jam priklauso. Tam, kad nustatyti, kiek tiksliai priklauso atliekami specialūs matavimai ir pildomi reikiami dokumentai. Atliekami taip vadinami geodeziniai matavimai. Sklypas turi ribas, o jo plotas ir kadastro duomenys yra registruojami nekilnojamojo turto kadastro duomenų bazėje.

geodeziniai matavimaiKam dažniausiai reikalingi šie matavimai? Jų prireikia, kuomet norima sujungti sklypus ar padalinti juos dalimis. Taip pat tokių matavimų reikia norint parduoti sklypą. Jei Jums reikia šių paslaugų, tai reikės surasti matininkus. Svarbu kreiptis į tuos, kurie turi ne tik tam reikalingų žinių ir įrangos, bet ir atestatą. Pasirinkite patikimus ir neteks nusivilti nei darbų kokybę, nei jų atlikimo terminu. Tam, kad pradėti darbus reikia pateikti matininkui dokumentus patvirtinančius žemės sklypo nuosavybę ir žemės sklypo registraciją patvirtinantį teisinį dokumentą. Taip pat reikės turėti pirminį arba detalųjį sklypo planą. Tik pristačius visus reikiamus dokumentus bus pradėti skaičiavimo darbai.

Kaip atliekami geodeziniai matavimai? Kartais užsakovai mano, kad tai yra tas pats kas ir kadastriniai matavimai. Jie klysta, nes kadastriniai matavimai reiškia sklypo matavimą, o geodeziniai reiškia visą matavimo ir dokumentų sutvarkymo veiksmą. Dabar jau galima kalbėti apie geodezinius matavimus. Jie pradedami nuo žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklio koordinatės nustatymo. Nustatymas atliekamas remiantis valstybine koordinačių sistema. Tuomet reikia nustatyti plotą – atliekant kadastrinius matavimus turint taškų ir koordinačių taškus. Jei žemės sklype stovi pastatai, tai atliekami reikiami skaičiavimai ir matavimai. Tuomet parengiama žemės naudmenų eksplikacija.

Ar ilgai trunka geodeziniai matavimai? Svarbu žinoti, kad specialistai turi daugiau užsakymų šiltuoju metų laiku, tad jei Jums reikia tuo metu, tai būtina kreiptis kuo anksčiau. Šiuo laikotarpiu vyksta daugiausia statybų ir pardavimų sandorių. Taip pat matavimų laikas ir dokumentų tvarkymas gali užtrukti ilgiau, jei sklypas labai didelis ar sudėtingas matavimas. Kreipiantis į įmonę žinosite per, kiek laiko, jie atliks darbus. Tik kreipkitės į patyrusius specialistus. Kartais nutinka taip, kad skaičiavimai užtrunka, nes patirties neturintis matininkas nespėja įvykdyti matavimus. Situacijų būna įvairiausių, tad tarkitės dėl visko iš anksto.

Tikslūs matavimai svarbūs visur, o matuojant sklypą svarbu, kad tai atliktų patyrę specialistai. Kreipkitės į įmonę, kuri pasirūpins reikiamais dokumentais ir matavimais. Jums tereiks sutarti laiką, o visi rūpesčiai bus ne Jūsų rūpestis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *