Energetinio naudingumo sertifikatas padės parduoti namus brangiau

Kiekvienas nori turėti savo svajonių namus. Deja, dažniausiai išlaidos nesibaigia vien pasistačius tobuliausiai jums tinkantį namą. Vėliau prasideda pačios įvairiausios išlaidos, o skaudžiausios jų susimokėti už šildymą. Lietuviškos žiemos gana atšiaurios, tad nenuostabu, kad ir sąskaitos yra labai didelės. Tokiu atveju siūlome patį geriausią kompromisą, kuris galėti padėti išsilaisvinti iš mokesčių naštos. Energetinio naudingumo sertifikatas nustato namo energijos suvartojimo rodiklius. Skamba kiek mistiškai? Pakalbėkime apie tai šiek tiek plačiau.

energetinio naudingumo sertifikatasKaip ir elementariausias elektros prietaisas, taip ir namas turi šildymo klases, kurios skiriamos nuo daug suvartojančio būsto iki minimaliai. Įvertinus namo energijos vartojimo būklę, kuri žymima nuo A iki G, skiriamas sertifikatas, kuriuo pažymima, kiek energijos būstas suvartoja. Kuo pastarasis artėja labiau raidės A, tuo daugiau žmonių juo susidomi, tad daugeliui rekomenduojama prieš parduodant savo būstą atlikti analizę ir įvertinus, kur reikia koreguoti, pasitaisius parduoti kur kas brangiau.

Tai galioja ne tik nuosaviems namams, tačiau ir butams. Rekomenduojama užsisakyti viso daugiabučio energijos įvertinimą, kuris individualiai pateiks kiekvieno buto analizę. Ką jau kalbėti apie verslo pastatus, kuriuos labai svarbu įvertinti siekiant patalpas nuomoti ar panašiai. Statybos užbaigimas ne visada būna toks, kokio galite norėti, tad labai svarbu įvertinus padėtį ištaisyti esamas klaidas. Energetinio naudingumo sertifikatas apima šių padėčių analizę: šildomos energijos kiekio reikalingumas konkrečiam plotui (dažniausiai vienam kvadratiniam metrui). Įvertinamas net toks aspektas, kaip dažnas langų ar durų varstymas, kuris gali reikalauti papildomos šilumos.

Kai kurie mano, jog tai visiškai nereikalingas procesas, kadangi atvykęs profesionalas tik apžiūri patalpas, išrašo pažymą ir gavęs pinigus išvažiuoja. Viskas nėra taip paprasta. Profesionalai atlieka konkrečią ir išsamią analizę, kurios metu siekiama rasti geriausius šildymo sumažimo kompromisus.

Energetinio naudingumo sertifikatas apima šiuos laiptelius:

  • Susisiekite su firma, kuri atlieka tokio pobūdžio darbą.
  • Pasirašykite sutartį ir susitarkite, kada jums patogiausia apžiūrėti pastatą.
  • Profesionalai patiktina duomenis. Kadastrinius skaičiavimus ir panašiai.
  • Jums suteikiamas energetinis sertifikatas kuriame pažymima, kuriai klasei pastatas priklauso.
  • Sertifikato išdavimo laikotarpis koreguojasi. Dažniausias terminas – dešimt metų. Maždaug tokio laikotarpio eigoje energijos kiekis gali kisti.

Stengiantis parduoti kokį nors pastatą svarbu pasirūpinti visapusiškai dokumentais, kad perkantysis galėtų žinoti už ką moką. Lygiai tas pats galioja norint butą ir išnuomoti. Statybos užbaigimas būtent ir turi baigtis šio sertifikato gavimu ir kadastriniais matavimais, kurie apibrėžia jūsų gyvenamosios vietos pilnavertiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *