Energetinio naudingumo sertifikatas: ką reikėtų žinoti?

Energetinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas tuomet, kada svarstoma išnuomoti arba parduoti namą, ir dabar šis sertifikatas yra privalomas. Tai yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, kad namo energetinis naudingumas yra aukštas, tai yra, kad namas yra pakankamai ekonomiškas – juk to paprastai tikisi potencialūs būsto nuomininkai ir pirkėjai.

Energetinio naudingumo sertifikatasNors kartais piktinamasi, kad tai tėra dar vienas formalumas, kurio nauda abejojama, tačiau tai tikrai nėra tiesa: jei sertifikatas parodo, kad būsto energetinis naudingumas yra aukštas, tokiu atveju būstą galima parduoti arba išnuomoti aukštesne kaina, taigi, tai tikrai palanku ir pačiam būsto savininkui.

Gana dažnai teiraujamasi, kokia gali būti šios paslaugos kaina, tačiau tai priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių: nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas, o taip pat ir nuo to, kokią šias paslaugas teikiančią bendrovę pasirinksite. Šiandien įmonių, kurios teikia būsto sertifikavimo paslaugas, yra ne taip ir mažai, todėl kiekvienu konkrečiu atveju tikrai bus galima atrasti pačius geriausius sprendimus, kurie galėtų pasiteisinti. Paprastai įmonės, kurios sertifikuoja būstus, teikia ir kitokias paslaugos, tokias kaip statybos uzbaigimas ir pan. galite tiesiog apsilankyti šių įmonių internetiniuose puslapiuose, ir čia tikrai pavyks rasti visą jums reikalingą informaciją, o jei iškils neaiškumų, galėsite tiesiog susisiekti su paslaugos tiekėjais. Visada galima palyginti, kokius įkainius yra nustačiusios skirtingos įmonės, ir tai tikrai jums padės atrasti pačius tinkamiausius sprendimus.

Žinoma, visada svarbu yra ir tai, kad pasirinkta įmonė būtų patikima, tad tikrai pravers pasiskaityti įvairius atsiliepimus apie paslaugos tiekėjus: visada yra palanku pasidomėti, ar tam tikra įmonė, teikianti tokias paslaugas, yra pakankamai patikima, ir tai, žinoma, padės lengviau apsispręsti, koks pasirinkimas galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius.

Taigi, nors ir neretai yra klausiama, kad yra reikalingas sertifikavimas, tačiau šis formalumas yra naudingas ne tik būsto nuomininkams, bet ir jo savininkams: juk tuo atveju, jei nustatoma aukšta energetinio naudingumo klasė, tai parodo, kad būstas yra tikrai ekonomiškas, ir, tikėtina, kad potencialūs nuomininkai ar pirkėjai sutiktų mokėti didesnę kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *