Energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas reikalingas, jei norite pirkti arba parduoti pastatą. Tai gali būti butas namas arba kitos patalpos. Norintiems dovanoti statinį energetinio naudingumo sertifikatas, taip pat, bus reikalingas. Nuomojant pastatą neišsiversite be šio sertifikato. Pirmiausia turi atvykti ekspertas, kuris susipažįsta su reikiamais dokumentais. Įvertinamas pastatas:

energetinio naudingumo sertifikatas· Nustatoma ar buvo atliktas pastato atnaujinimas (modernizavimas).

· Apžiūrimi statinio langai. Svarbu yra tai, kokie yra langai bei į kurią pusę (į vakarus, pietus ar šiaurę).

· Svarbu yra pastato apšildymo sistema.

· Nustatoma ar visos patalpos yra šildomos.

· Skaičiuojami išorinių atvirų plotų (bei jų varžos, šilumos) perdavimo koeficientai.

Atlikus įvertinimą, visi duomenys suvedami į kompiuterį (specialią programą). Nustatoma kiek yra sunaudojama energijos (šildymui, vėdinimui). Atsižvelgiama į tai, pagal kokią paskirtį pastatas naudojamas. Atlikus visus reikiamus veiksmus pateikiamas statinio įvertinimas, priskiriama vienai ar kitai klasei. Pastato sertifikavimas yra mokamas, tačiau būtinas. Jo kaina gali būti keli šimtai litų. Tiksli suma yra žinoma atlikus įvertinimą. Paprastai nuosavų individualių namų ar pastatų energetinio naudingumo sertifikatas kainuoja brangiau nei buto, kuris yra daugiabutyje name. Atsižvelgiama į tai, ar namas, kuriame yra butas buvo renovuotas (modernizuotas) , suskaičiuojamos visos sienos, stogai, perdangos. Įtakos turi ir rūsiai bei jų skaičius. Sertifikatą galite užsisakyti pas notarą arba ekspertą, kuris atlieka vertinimus. Nebūtina važiuoti, jei jums reikalingas šis dokumentas. Šiandieną jį galima užsisakyti internetu. Jį galite rasti statybos tinklapyje (produkcijos sertifikavimo centro).

Šiandieną pastatai dažnai perkami ar parduodami. Energetinio naudingumo sertifikatai tampa vis reikalingesni. Įsigijus butą, namą ar kitą pastatą vykdomi renovacijos ar statybos darbai. Kiekvienas įsigijęs pastatą nori jį atnaujinti. Įsikurti taip, kaip patogiau. Statybų darbai vykdomi dažnai. Daugelis nori ne tik kokybiškų darbų, bet ir, kad jie būtų greitai atlikti. Galite kreipti į daugelį įmonių, kurios siūlo tokias paslaugas. Jei planuojate statybos darbus Klaipėdoje, jums pagelbėti gali Klaipėdos statybos kompanija. Patyrę meistrai gali nepriekaištingai atlikti visus statybų darbus. Pastatų sertifikavimu jums papildomai rūpintis nereikės, ši kompanija gali sertifikuoti pastatus, atlikti energetinį sertifikavimą, energetinį auditą. Tai labai patogu, sutaupysite laiko ir viską rasite vienoje vietoje. Klaipėdos statybos kompanija gali atlikti vidaus apdailos darbus, namų šiltinimą, stogų dengimą. Baigus darbus pasirūpins jų pridavimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *