Energetinio naudingumo klasė: ką ji parodo?

Energetinio naudingumo klasė pačia bendriausia prasme parodo tai, ar tam tikras pastatas yra pakankamai ekonomiškas, tai yra, ar namui apšildyti yra sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Kad būtų nustatyta energetinio naudingumo klasė, paprastai turi būti kreipiamasi į specialistus, kurie atlikę reikalingus skaičiavimus nustatys, kokia yra klasė. Jei namas yra ekonomiškas, tokiu atveju jo energetinio naudingumo klasė bus A arba B, o jei apšildymui sunaudojama daug šilumos energijos, tokiu atveju energetinis naudingumas bus G klasės.

energetinio naudingumo klasėGana dažnai iškyla klausimas, kaip nustatomas būtų energetinis naudingumas, ir čia viskas vyksta kur kas paprasčiau – nereikia atlikti specialių skaičiavimų, nes butų energetinio naudingumo sertifikatai yra šabloniški, o jų energetinis naudingumas yra žemas. Vis dėlto, gana dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kad butų savininkai mano, kad turimo būsto energetinis naudingumas yra kur kas aukštesnis, tad tokiu atveju galima atlikti specialius skaičiavimus. Vis dėlto, tai pasiteisina tikrai ne visada, taigi, jei norite parduoti ar išnuomoti butą, tokiu atveju energetinio naudingumo sertifikatas bus gana šabloniškas ir išduodamas paprastesne tvarka.

Turintys nuosavus namus žmonės turi pasirūpinti šiais dokumentais, ir šiandien jie yra privalomi. Vis dėlto, tai gali lemti, kad namą pavyks parduoti ar išnuomoti didesne kaina – juk tuo atveju, jei bus nustatytas aukštas energetinis naudingumas, būsto vertė pakils.

Nuosavų namų savininkai kartais piktinasi, kad tenka įgyvendinti tikrai nemažai formalumų: juk pirmiausia turi būti parengiami dokumentai namo pridavimui, o vėliau, tuo atveju, jei norima namą parduoti ar išnuomoti, tenka pasirūpinti ir energetinio naudingumo sertifikatu. Vis dėlto, šis dokumentas gali būti iš tiesų naudingas tiek pirkėjams, tiek ir pardavėjams, todėl šiuo dokumentu tikrai svarbu pasirūpinti, jau nekalbant apie tai, kad jis yra privalomas.

Taigi, energetinio naudingumo klasė parodo, ar būstas yra ekonomiškas, ir ar daug šilumos energijos sunaudojama, norint apšildyti būstą. Energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, galintis įrodyti, kokia yra energetinio naudingumo klasė, taigi, labai svarbu juo pasirūpinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *