Elektroninio verslo modeliai

XXI amžius pasižymi ne tik visuomenės formų pasikeitimui, bet ir naujų ekonomikos formų atsiradimu – tai informacinė ekonomika, elektroninis verslas. Norint sėkmingai diegti ir naudoti naujas informacines technologijas reikalingas e-verslo plėtros modelis, kuriame būtų matoma ne tik esama įmonės išteklių ir gebėjimų padėtis, bet ir planuojama plėtra, e. strategija ir pokyčių valdymo aspektai. Dauguma autorių analizuoja įvairius e. verslo modelius ir jų efektyvumą, tačiau tik į kai kuriuos iš jų įtraukiami esamos padėties ir planuojamos plėtros elementai, kurie mokslinėje literatūroje dažnai nurodomi kaip svarbūs veiksniai, pradedantys sėkmingai įgyvendinti elektroninį verslą.

enteropolio paslaugosKaip teigia UAB Enteropolio paslaugos informacinių technologijų specialistas, šiandieniniame versle tampa aktualūs technologiniai įmonių veiklos organizavimo aspektai, modernios informacijos perdavimo priemonės, dėl kurių taupomi laiko resursai, optimizuojama įmonės veikla, palengvinami informacijos paieškos, perdavimo, saugojimo, apdorojimo ir gavimo procesai. Optimizuojant įmonės veiklą, dera maksimaliai integruoti organizacijos atskirų padalinių ar skyrių atliekamas operacijas į bendrą organizacijos veiklos procesą, įmonių veikloje pasitelkiant informacines technologijas.

Informacinių technologijų naudojimas versle

Nuo informacinių technologijų naudojimo versle pradžios praėjo nedaug metų, tačiau per šį laikotarpį labai apsikeitė ne tik pačios informacinės technologijos, jų kaina ir galimybės, bet ir paskirtis. IT verslo evoliucija pateikiama kaip IT naudojimas nuo paskaitos procesų automatizacijos iki aukštesnio lygio informacinių sistemų.

Lietuvių mokslininkai vertina IT poveikį verslui per ekonomikos ir vadybos teorijas, socialiniu ir psichologiniu aspektais. Ekonomikos požiūriu IT gali būti nagrinėjamos kaip gamybos veiksnys, kuris lengvai pakeičiamas kapitalu ir personalu, o informacijos kaina- darbo kaina. IT versle taikymas gali:

 • Mažinti valdymo išlaidas;
 • Mažinti informacijos gavimo ir analizės išlaidas;
 • Mažinti bendrąsias išlaidas;
 • Leisti vadovui koordinuoti ir kontroliuoti didesnį pavaldinių skaičių.

Elektroninis verslas atsirado JAV ir Japonijoje apie 1995 metus. Jo atsiradimą lėmė technologiniai ir socialiniai veiksniai. Šiuo metu nėra vieno unifikuoto ir visuotinai pripažinto e. verslo apibrėžimo. Vieni elektroninį verslą apibrėžia kaip verslo automatizavimo procesą. Kiti teigia, kad elektroninis verslas yra kritinė konkurencinga strategija, kuri lems perversmą globalioje ekonomikoje. Pagal šią sampratą informacinių technologijų naudojimas įmonės vidinėje ir išorinėje aplinkoje turi optimizuoti veiklą, didinti jos efektyvumą, siekiant konkurencinio pranašumo.

Elektroninio verslo modeliai

Interneto svetainė. Tai gali paprasta interneto svetainė arba BLOG‘as. Ši interneto svetainė dar vadinama portalu generuoja pajamas iš reklamos. Turbūt teko pastebėti, kad populiariausiuose portaluose tiesiog mirga reklamos banerių. Taigi tai yra šios portalo pagrindinės pajamos. Daugelis įmonių naudoją tokią reklamos priemonė – perką reklamos vietą viename ar kitame portale. Jei norite pradėti tokį verslo modelį gali reikti nemažai pastangų, kol galėsite reklama parduoti už pakankamai nemažą sumą. Prie šio tipo verslo modelių galima priskirti ir skelbimų portalus. Dažnai populiarūs skelbimų portalai ima mokestį už skelbimų talpinimą.

Elektroninė parduotuvė – tai tarsi paprastos parduotuvės atitikmuo internete. Klientas gali įsigyti jam reikalingas prekes. Atsiskaitymai už prekes vyksta virtualiais pinigais.

Skaityti toliau

Paskolos internetu: dar greitesnis būdas pasiskolinti

Paskolos tam tikrais gyvenimo atvejais tikrai gali gerokai pagelbėti, ir gana dažnai pasvarstoma, kaip galima būtų pasiskolinti dar paprastesniu būdu. Taigi, ką tokiu atveju rinktis?

paskolosViena geriausių išeičių – imti paskolą nuotoliniu būdu, tai yra, internetu. Tuo atveju, jei jums pinigų reikia gana skubiai, tai tikrai gali būti puikia išeitimi, nes tikrai neteks ilgai laukti, kol pinigai pasieks jūsų sąskaitą. Paprastai paskola gali būti suteikiama tiems asmenims, kurie yra pilnamečiai, gauna reguliarias pajamas, o taip pat nėra įtraukti į skolininkų bazę (čia patenka tie asmenys, kurie turi pradelstų įsiskolinimų). Jei atitinkate šiuos pagrindinius kriterijus, tikrai galite tikėtis, kad paskola jums bus suteikta.

Norėdami pasiimti paskolą tikrai nesugaišite daug laiko, taigi, tai iš tiesų labai patogu. Paprastai užtrunkama ne ilgiau nei pusę valandos, kurios dažniausiai pakanka registracijai, asmens tapatybės patvirtinimui bei paraiškos pildymui. Jei kreipsitės į bendrovę jos darbo metu, tokiu atveju galite tikėtis, kad jūsų paraiška bus labai greitai išnagrinėta, ir tuomet jums bus pateiktas atsakymas, ar gali būti suteikiama pasirinkto dydžio paskola.

Paprastai tuo atveju, jei paskolos suteikiamos, pinigai nedelsiant pasiekia gavėjo banko sąskaitą, o tuomet, kai paskolą reikia grąžinti, tai galima padaryti tiesiog pervedant reikiamą pinigų sumą į bendrovės banko sąskaitą, tam sugaištant vos kelias minutes. Jei ėmėte paskolą pusei metų ar ilgesniam laikotarpiui, tokiu atveju kiekvieną mėnesį reikės pervesti nustatyto dydžio pinigų sumą, kol visa paskola bus grąžinta.

Kartais klausiama, ką daryti, jei nepavyksta grąžinti pasiskolintos pinigų sumos grąžinti laiku. Gana dažna paskolas teikianti bendrovė leidžia atidėti mokėjimo terminą, tačiau prieš pasiimant paskolą vertėtų išsiaiškinti, ar tikrai bus galima tai padaryti – juk skirtingų įmonių sąlygos gali skirtis.

Paskolos ėmimas internetu gana dažnai gali būti tikru išsigelbėjimu, nes ne visada galima laukti, kol pavyks gauti reikiamą pinigų sumą. Paskola internetu teikiama tikrai labai palankiomis sąlygomis, taigi, dvejoti neverta – galite tiesiog pasidomėti, kokios yra paskolos ėmimo sąlygos, ir tikrai atrasite patį tinkamiausią sprendimą.

Skaityti toliau

Greitas kreditas: už ar prieš?

Greitas kreditas šiandien yra gana populiarus, tačiau kartais pasvarstoma, ar tai tikrai gali būti pačiu geriausiu būdu pasiskolinti – juk paprastai tai šiek tiek kainuoja. Taigi, kokie yra greitųjų kreditų privalumai ir trūkumai?

greitas kreditasKaip jau sako pats pavadinimas, kreditas gali būti suteikiamas tikrai labai greitai, o tai iš tiesų palanku gana dažnose situacijose. Ne visada yra laiko laukti, kol pavyks rasti, kas galėtų paskolinti pinigų, taigi, tenka ieškotis įvairių galimų sprendimų. Skolindamiesi iš kreditus teikiančių bendrovių galite būti garantuoti, kad tuo atveju, jei bus priimtas teigiamas sprendimas suteikti jums kreditą, pinigai pasieks jūsų banko sąskaitą iš tiesų labai greitai, o tai ir yra vienas didžiausių greitųjų kreditų privalumų.

Taip pat svarbu ir tai, kad jums nereikės niekur eiti iš namų, norint pasiskolinti pinigų, ir tai galėsite padaryti tiesiog nuotoliniu būdu. Tai iš tiesų labai patogu, nes jums nereikia gaišti laiko kažkur važiuojant pasirašyti sutarčių.

Nors kartais manoma, kad greitas kreditas bus pernelyg brangus, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Įvairios kreditų bendrovės tikrai gali pasiūlyti palankias kreditų ėmimo sąlygas, ir galite neabejoti, kad kreditas tikrai nekainuos taip brangiai, kaip kartais yra manoma.

Kartais nuogąstaujama, kad pasiskolinta pinigų suma gali neigiamai atsiliepti ateityje, nes tai gali užkirsti kelią skolinimuisi, tačiau tai nėra tiesa. Jei pasiskolinti pinigai grąžinami laiku, tokiu atveju dėl to nerimauti nevertėtų, nes kreditas tam neturės jokios įtakos.

Pasiimti kreditą yra labai paprasta, ir tam sugaištama tikrai nedaug laiko: tereikia susirasti kreditus teikiančią bendrovę, užsiregistruoti jos internetiniame puslapyje ir užpildyti paraišką norimo dydžio kreditui. Tai tikrai ilgai netrunka, ir tuomet, kai jūsų pateikta paraiška išnagrinėjama, pateikiamas atsakymas, ir jei jis yra teigiamas, tuomet pinigai jus pasieks tikrai labai greitai.

Taigi, greitieji kreditai turi iš tiesų nemažai privalumų, ir gana dažnais atvejais ji tikrai gali būti pačia geriausia išeitimi. Neteks rūpintis, iš kur gauti pinigų, ir, jei bus priimtas teigiamas sprendimas suteikti jums kreditą, pinigai nedelsiant pasieks jūsų banko sąskaitą.

Skaityti toliau

Viskas, ką privalote žinoti apie mikroautobusų nuomą

Mikroautobusų nuoma – geriausias pasirinkimas siekiantiems patogumo, universalumo ir pigumo viename. Tai vis labiau savo paslaugas plėtojanti verslo rūšis, kuri siūlo gyventi kiek paprasčiau. Jei anksčiau mikroautobusų nuomą buvo siejama tik su persikraustymo galimybėmis, tai šiuo metu tai patogiausias būdas atšvęsti kokį nors vakarėlį ar paprasčiausiai pasirinkti nuostabią kelionę apie Lietuvą arba Europą. Kaip matote, šios verslo rūšies galimybės įleidžia vis gilesnes šaknis Lietuvoje. Tai tik parodo, kad žmonėms tokio pobūdžio paslaugų reikia, tad jei ir jūs mąstote apie pačias patogiausias alternatyvas, kurios padėtų smagiai praleisti laiką, mes rekomenduojame pasinaudoti mikroautobusų nuomos paslaugomis.

mikroautobusų nuomaPagrindinė informacija, kurią jūs privalote žinoti, jei nusprendėte išsinuomoti autobusiuką:

 • Yra nemažai firmų, kurios siūlo savo paslaugas, tad pasidomėkite skirtingais variantais, kad pavyktų rasti konkrečiai jums labiausiai tinkantį variantą.
 • Skiriasi autobusiukų dydis ir būklė. Nuo kiek mažesnių, kur telpa maždaug dešimt žmonių iki didelių, kur laisvai yra 20 sėdynių ir dar papildomos vietos daiktams.
 • Rinkdamiesi transporto priemonę, būtinai į ją atsisėskite ir išbandykite. Ar jaučiatės tikrai patogiai? Nebijokite pasireguliuoti sėdynės. Svarbiausia, kad būtų patogu ir galėtumėte vairuoti ilgą kelionės laiką.
 • Jei pageidaujate – galite pasinaudoti ir vairuotojo paslaugomis. Tai labai vertinamas aspektas. Pavyzdžiui, mikroautobusų nuoma jums yra reikalinga, kad galėtumėte atšvęsti mergvakarį. Tuomet visi norės išgeri bent taurę šampano. Profesionalas žinos visą jūsų norimą maršrutą ir galėsite naudotis jo paslaugomis kiek tik reikės. Nebūtinai vieną dieną.
 • Priklausomai nuo to, kur keliausite, skiriasi ir mikroautobusas. Vieni labiau pritaikyti važiuoti po kalnuotas vietas, kiti po lygumą, o treti tik mieste.
 • Mikroautobusų nuoma galima tiek labai trumpam lako tarpui, tiek ilgesniam. Pavyzdžiui, jei ši transporto priemonė jums yra reikalinga, kad pervežtumėte daiktus persikraustant, tuomet galite išsinuomoti vos kelioms valandoms. Esant poreikiui, galite nuomoti net ilgesniam laikui nei viena savaitė.
 • Daugeli firmų reikalauja, kad asmuo, kuris vairuos mikroautobusą turėtų bent dviejų metų vairavimo stažą.
 • Užtenka B kategorijos teisių.
 • Esate atsakingas už transporto priemonės sugadinimą ar kitokio pobūdžio pakenkimą.

Mikroautobusų nuoma – geras pasirinkimas. Pasinaudokite esamomis paslaugomis ir persikraustykite, keliaukite ar paprasčiausiai paminėkite kokią nors šventę labai patogiai ir pigiai. Prieš įvairias valstybines šventes galima sulaukti akcijų, kuriomis verta pasinaudoti. Įvertinkite patogias egzistuojančias galimybes ir pasistenkite gyventi patogiau.

Skaityti toliau

Kam reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas?

Energetinio naudingumo sertifikatas bus reikalingas tuo atveju, kuomet bus planuojama parduoti arba išnuomoti būstą – nuo praeitų metų šis formalumas tapo privalomu, taigi, nebėra jokio pasirinkimo, ar atlikti reikalingus skaičiavimus, kad būtų nustatyta energetinio naudingumo klasė.

energetinio naudingumo sertifikatasKartais yra manoma, kad tai yra dar vienas nereikalingas formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa – šis dokumentas yra vienintelis, galintis parodyti, ar būstas yra ekonomiškas, tai tai gali būti naudinga tiek būsto savininkams, tiek ir potencialiems būsto pirkėjams arba nuomininkams. Paprastai norima, kad būstas būtų kuo ekonomiškesnis, o tuo atveju, jei yra įrodoma, kad būsto energetinio naudingumo klasė yra gana aukšta, tikėtina, kad klientai sutiks mokėti didesnę kainą įsigydami būstą ar nusprendus nuomotis.

Skaityti straipsnį “Kam reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas?” »

Skaityti toliau