Kokia jūsų miško kaina šiandien?

Miško kaina domina tikrai ne vieną miško savininką – juk kartais pasvarstoma, kad galbūt pati geriausia išeitis –paprasčiausiai mišką parduoti.

miško kainaTaigi, tokiu atveju paprastai tikimasi, kad miškas bus parduotas pačia geriausia kaina, ir tenka ieškotis potencialių miško pirkėjų. Bene dažniausiai pirkėjų pradedama ieškoti skelbimuose, tačiau toks sprendimas tikrai ne visada pats geriausias – juk pavieniai pirkėjai gana dažnai siūlo gana nedideles kainas. Jei skelbimus talpinsite patys, tokiu atveju pirkėjų paieškos gali gerokai užtrukti, o kartais mišką norisi parduoti kuo greičiau. Taigi, kad pavyktų tai įgyvendinti, ir miškas būtų parduotas pačia geriausia kaina, viena geriausių išeičių – kreiptis į miškus superkančias įmones. Tokiu būdu miškas gali būti parduodamas tikrai labai greitai, o miško kaina gali būti pasiūlyta pati didžiausia.

Taigi, gana dažnai kyla klausimas, kaip viskas viskas vyksta. Tai – gana paprasta: jums tereikės susirasti mišką superkančią įmonę internetu ir užpildyti tam tikrą kontaktinę formą. Tam paprastai sugaištamos vos kelios minutės, ir po kurio lako su jums bus susisiekta, ir bus pateiktas atsakymas, už kiek gali būti nupirktas jūsų miškas. Tuo atveju, jei žinote savo miško kainą, galite ją įrašyti kontaktinėje formoje, ir galite tikėtis, kad jūsų turimas miškas bus nupirktas dar brangiau, nei jis yra vertas. Tai iš tiesų labai palanku, o ypatingai tuomet, kai mišką norisi parduoti kuo greičiau, nes visi dokumentai bus sutvarkomi tikrai labai greitai. Už miško hektarą paprastai gali būti pasiūlyta nuo penkių iki penkiasdešimt tūkstančių litų, taigi, suma iš tiesų labai įspūdinga.

Taigi, tikrai neverta gaišti laiko, ieškant pirkėjo, kuris galėtų nupirkti jūsų turimą mišką, nes jį parduoti galite dar paprasčiau. Svarbu ir tai, kad miškas gali būti nupirktas pačia palankiausia kaina, taigi, tai iš tiesų labai palanku. Jums tereikės užpildyti anketą, kurioje teks nurodyti savo kontaktus ir turimo miško registracijos numerį, o jau tuomet su jumis bus susisiekta ir bus pasiūlyta pinigų suma, už kurią gali būti nupirktas jūsų miškas. Viskas labai greita ir paprasta, todėl toks sprendimas gana dažnais atvejais tikrai yra pats geriausias.

Skaityti toliau

Nauji butai Vilniuje – kaip išsirinkti?

Aplink kur tik apsidairysime pamatysime vis kylančius namus. Statybos vyksta tiek miestuose, tiek ir kaimuose. Šalies sostinėje vieni po kitų kyla naujos statybos butai, mirguliuoja reklamos siūlančios įsigyti nekilnojamąjį turtą tam tikrame rajone. Kaip nesuklysti renkantis, juk nauji butai vilniuje turi tokią pasiūlą?

nauji butai vilniujePirmiausia pagalvokite kokio buto norite. Kiek kambarių? Koks plotas ir kuris aukštas? Nauja ar sena statyba? Kokia kaina? Klausimų daug, tačiau jie padės lengviau atsirinkti ko iš tiesų reikia. Jei imsite paskolą būstui, tai paprasčiau gauti palankesnes sąlygas naujos statybos būstui. Nepaisant to, nauja statyba tikrai geresnis pasirinkimas. Senos statybos butai prastai apšildyti. Sąskaitos už šildymą tikrai nedžiugina. Net ir renovacija nepadės pasiekti tokio rezultato, kuris gaunamas statant šiuolaikiškomis medžiagomis. Taigi, šilumos taupymas tampa prioritetu. Nauja statyba, jei atlikta kokybiškai, leis mėgautis komfortu ir nesirūpinti remontu dar ilgus metus. O štai senos statybos pastatai dažnai turi daug trūkumų, kurių kartais net ir neįmanoma ištaisyti.

Renkantis butą labai svarbi infrastruktūra. Kuo arčiau viešojo transporto sustojimai, parduotuvės, mokyklos, vaikų darželiai, tuo geriau Jums. Pagalvokite, kiek išleisite važiuodami ten kur reikia. Tuomet, jei turite šeimos narių, kuriems taip pat teks važinėti sudėkite visas mėnesio išlaidas transportui ir suprasite, kaip gerai bus gyventi šalia tų vietų, kurias galima pasiekti einant pėstute ar šiek tiek pavažiavus. Senos statybos butų kiemuose parkuojami automobiliai. Jų stovėjimo vietos – opi problema daugeliui. Naujos statybos butuose dažniausiai ši problema yra išsprendžiama ir vietos naujakuriams tikrai pakaks ne tik vienam šeimos automobiliui. Tai dar vienas naujos statybos butų privalumas.

Prieš eidami į buto apžiūrą galite peržvelgti skelbimus, kuriuose siūlomi panašūs butai. Peržvelkite kainas ir būklę. Dažnai senos statybos butai kainuoja tikrai brangiai, tad pravartu peržvelgti ir naujos statybos. Galbūt rasite šiek tiek mažesnį, bet puikų naują butą už panašią kainą. Juk naujas daiktas ir yra naujas. Dažniausiai butus aprodo nekilnojamojo turto agentas ar agentė. Patys atidžiai apžiūrėkite butą, įvertinkite jį ir tuomet paklausinėkite to, kas Jus domina.

Dažnai nauji butai vilniuje parduodami gerose vietose, tad problemų ieškant tinkamo pirkinio neturėtų būti. Neskubėkite priimdami sprendimą dėl nekilnojamojo turto pirkimo. Rinkitės tik tą, kuris tikrai tinka pagal Jūsų keliamus reikalavimus. Juk naujieji namai turi būti ne tik gražūs, bet ir malonūs gyventi.

Skaityti toliau

Poilsis Nidoje – idealioms atostogoms

Poilsis Nidoje pasirenkamas gana dažnai: juk čia galima mėgautis ramybe, ir užsiimti savo mėgstama veikla. Nors Palanga – kur kas populiaresnis pasirinkimas, tačiau gana dažnai teigiama, kad Nida – tai tarsi rojaus kampelis, ir gamtos grožiu čia būna sužavėti ir turistai iš užsienio šalių.

poilsis nidojeVis dėlto, kad ir kur nuspręstumėte poilsiauti, atostogas tenka planuotis iš anksto, ir labai svaru numatyti, kur apsistosite. Gana dažnai atostogautojai daro tokią pat klaidą – iš anksto nepasirūpina, kur apsistos. Dažnai manoma, kad atvykus į Nidą ar į kitą kurortą visai nesunkiai bus galima rasti vieną, kur galima būtų apsistoti, tačiau tai nėra tiesa – sezono metu kartais sudėtinga rasti laisvų kambarių.

Skaityti straipsnį “Poilsis Nidoje – idealioms atostogoms” »

Skaityti toliau

Kaip atliekami geodeziniai matavimai?

Nekilnojamasis turtas skirstomas dalimis. Kiekvienas savininkas turi tiek sklypo, kiek jam priklauso. Tam, kad nustatyti, kiek tiksliai priklauso atliekami specialūs matavimai ir pildomi reikiami dokumentai. Atliekami taip vadinami geodeziniai matavimai. Sklypas turi ribas, o jo plotas ir kadastro duomenys yra registruojami nekilnojamojo turto kadastro duomenų bazėje.

geodeziniai matavimaiKam dažniausiai reikalingi šie matavimai? Jų prireikia, kuomet norima sujungti sklypus ar padalinti juos dalimis. Taip pat tokių matavimų reikia norint parduoti sklypą. Jei Jums reikia šių paslaugų, tai reikės surasti matininkus. Svarbu kreiptis į tuos, kurie turi ne tik tam reikalingų žinių ir įrangos, bet ir atestatą. Pasirinkite patikimus ir neteks nusivilti nei darbų kokybę, nei jų atlikimo terminu. Tam, kad pradėti darbus reikia pateikti matininkui dokumentus patvirtinančius žemės sklypo nuosavybę ir žemės sklypo registraciją patvirtinantį teisinį dokumentą. Taip pat reikės turėti pirminį arba detalųjį sklypo planą. Tik pristačius visus reikiamus dokumentus bus pradėti skaičiavimo darbai.

Kaip atliekami geodeziniai matavimai? Kartais užsakovai mano, kad tai yra tas pats kas ir kadastriniai matavimai. Jie klysta, nes kadastriniai matavimai reiškia sklypo matavimą, o geodeziniai reiškia visą matavimo ir dokumentų sutvarkymo veiksmą. Dabar jau galima kalbėti apie geodezinius matavimus. Jie pradedami nuo žemės sklypų ribų posūkio taškų ir riboženklio koordinatės nustatymo. Nustatymas atliekamas remiantis valstybine koordinačių sistema. Tuomet reikia nustatyti plotą – atliekant kadastrinius matavimus turint taškų ir koordinačių taškus. Jei žemės sklype stovi pastatai, tai atliekami reikiami skaičiavimai ir matavimai. Tuomet parengiama žemės naudmenų eksplikacija.

Ar ilgai trunka geodeziniai matavimai? Svarbu žinoti, kad specialistai turi daugiau užsakymų šiltuoju metų laiku, tad jei Jums reikia tuo metu, tai būtina kreiptis kuo anksčiau. Šiuo laikotarpiu vyksta daugiausia statybų ir pardavimų sandorių. Taip pat matavimų laikas ir dokumentų tvarkymas gali užtrukti ilgiau, jei sklypas labai didelis ar sudėtingas matavimas. Kreipiantis į įmonę žinosite per, kiek laiko, jie atliks darbus. Tik kreipkitės į patyrusius specialistus. Kartais nutinka taip, kad skaičiavimai užtrunka, nes patirties neturintis matininkas nespėja įvykdyti matavimus. Situacijų būna įvairiausių, tad tarkitės dėl visko iš anksto.

Tikslūs matavimai svarbūs visur, o matuojant sklypą svarbu, kad tai atliktų patyrę specialistai. Kreipkitės į įmonę, kuri pasirūpins reikiamais dokumentais ir matavimais. Jums tereiks sutarti laiką, o visi rūpesčiai bus ne Jūsų rūpestis.

Skaityti toliau

Kokybiški roletai

Langai namuose sukuria šviesią ir jaukią erdvę. Renkantis kuo juos uždengti iškyla labai daug klausimų. Vienas iš populiariausių būdų – roletai. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori praktiško ir gražaus būdo uždengti langus. Išsirinkti kokybiški roletai puoš namus ne vienerius metus.

kokybiški roletaiGalima rinktis įvairiausias rūšis. Viena iš mėgstamiausių – roletai zebra arba dar vadinami diena – naktis. Kokia jų populiarumo paslaptis? Daugelis žmonių nenori derinti roletus su užuolaidomis, tačiau dieną likti be dieninių užuolaidų nesinori. Štai tokiais atvejais puikiai tinka diena – naktis roletai, kurie pagaminti iš specialaus audinio sluoksnių, kurie prasilenkdami vienas su kitu gali visiškai uždengti langą ir atstoti naktines užuolaidas arba atidengti dalį juostų ir atstoti dienines užuolaidas. Įsigijus tokią langų uždangą galima džiaugtis praktišku pasirinkimu.

Karštomis vasaros dienomis ypatingai aktualu tampa šilumos sulaikymas iš lauko pusės. Langai esantys pietinėje ar pietvakarinėje pusėje dažnai dengiami specialiais roletais nuo karščio ir saulės. Dėka specialaus audinio galima išsaugoti patalpos vėsą. Kai kurie pirkėjai renkasi klasikinius arba dar vadinamus tradicinius roletus, o kai kurie nori naujovių ir mielai užsako foto roletus su mėgstama nuotrauka ant jų. Spalvos taip pat labai svarbios renkantis langų uždangas. Šviesios, ramios ir pastelinės spalvos leis interjere rinktis kitus elementus, kurių dėka bus suteiktas išskirtinumas namams, o pasirinkus ryškių spalvų ar raštų dėmesys bus nukreiptas į juos. Tuomet reikia atidžiai rinktis kitas interjero detales, kad namai netaptų per daug ryškūs ir varginantys. Dažnai svarstoma ar rinktis visus roletus vienodų spalvų ar ne. Jei tai atvira erdvė, pavyzdžiui, svetainė sujungta su valgomuoju, tuomet gražiau atrodys tos pačios spalvos, nebent norisi atskirti šias erdves. Miegamuosiuose rinkitės ramias spalvas, vaikų kambariuose – žaismingas, o darbo kambaryje priklausomai nuo jo paskirties – raminančias pastelines ar ryškias tonizuojančias.

Dažnai pirkėjai nuogąstauja, kad roletai greitai praras savo formą ar išbluks nuo saulės. Taip gali nutikti įsigijus neaiškios kilmės gaminius. Labai svarbu, kad būtų pasirenkami tik kokybiški roletai iš patikimų pardavėjų. Nesusižavėkite privačių asmenų skelbimais internete ir mažomis kainomis, nes tam, kad pagaminti kokybiškus roletus būtinos ir kokybiškos medžiagos. Jos nekainuoja labai pigiai.

Nesvarbu ar bus pasirinkti roletai zebra, ar klasikiniai, ar kitokie, svarbiausia – kokybė. Tik tokie gaminiai ilgai puoš langus ir namus tokiomis pačiomis spalvomis, kaip ir pradžioje. Džiaukitės interjero puošmena dar daugelį metų.

Skaityti toliau